Evenimente copii

Festivalul George Enescu 2013

Medzinárodný festival festivalu George Enescu 2013

Program, 15. september 2013 - 28. september 2013

Luni, 16.09, 16:30

Alte evenimente
Corul National De Camera "Madrigal"
Ateneul Roman
Momentový aniversar "Madrigal 50"
Dirijor: Voicu Popescu
Komentátor: Marius Constantinescu
Program:
Hieronimus Tragoudistis din Cipru - Canonul cel Mare (Cantarea a noua) sec. XVI
Guillaume de Machault - Kyrie z La Messe de Notre Dame (1364)
Moment bizantín 1
Josquin des Prez - Gloria din Missa Pange lingua (cca. 1514)
Moment bizantín 2
Giovani Pierluigi da Palestrina - Credo din Missa Papae Marcelli (1567)
Moment bizantín 3
William Byrd - Sanctus din Missa a quatro voci (1592 - 1593)
Hans Leo Hassler (1564-1612) - Benediktus din Missa Dixit Maria
Moment bizantín 4
Tomas Luis de Victoria (1548-1611) - Agnus Dei din Missa Simile est regnum caelorum
Moment bizantin 5
Dan Dediu - Exultate - lucrare in stil neogregorian / bizantin (p.a.a.)
Momente bizantine transcrsie de Conf. Univ. Nicolae Gheorghita

Luni, 16,09,18: 00

Seria Wagner
Rundfunk - Sinfonieorchester Berlín
Sala Mare a Palatului
Dirijor: Marek Janowski
Program:
R. Wagner - Walkiria WWV 86B
distributie:
Siegmund - Torsten Kerl
Hunding - Günther Groissbock
Wotan - Egils Silins
Sieglinde - Melanie Diener
Brünnhilde - Petra Lang
Fricka - Elisabeth Kulman
Gerhilde - Anelya Vidinova
Ortlinde - Egle Chisiu
Waltraute - Sidonia Nica
Schwertleite - Andreea Iftimescu
Helmwige - Natalia Buciuman
Siegrune - Antonela Barnat
Grimgerde - Adina Secobeanu
Rossweiße - Sorana Negrea
Spectacol subtitrat in limba romana

Luni, 16.09, 19:00

Spectacole de opera si balet
K dispozícii je kino
Tanečná spoločnosť Vortice
Opera Nationala Bucuresti
Program:
"Dracula"
Koprodukcia: Tanečná spoločnosť Vortice, Opera din Macedonia
Regia si coregrafia: Claudia Martins, Rafael Carriço
Scénografia, videografia, sonoplastia: Rafael Carriço
Figurka: Jorge Liborio
Solisti: Claudia Martins, Rafael Carriço, Maria Diogo, Rafaela Reis, angela Bacellar, Luz Bacellar,
Joana Puntel, Fabio Simões, Renato Vieira, Anna Kurlikova, Rita Pinheiro, Tiago Coelho
Regia tehnica: Nuno Martins
Dizajnér svetiel, zvukovo-obrazový: Luis Paz
Muzica: Wojciech Kilar, Philip Glass, S. Rahmaninov, Lou Reed

Marti, 17,09, 17:00

Spoločný fotoaparát
Symfonický orchester Lucerna
Ateneul Roman
Dirijor: James Gaffigan
Solist: Truls Mork - violončel
Program:
A. Dvorak - Koncert pre violoncellový orchester in si minor op. 104 (B 191)
A. Dvorak - Simfonia nr. 6, Re Major op. 60 (B 112)

Marti, 17.09, 19:30

Mari orchester ale lumii
Die Münchener Philharmoniker
Sala Mare a Palatului
Dirijor: Semyon Bychkov
Solista: Gautier Capucon - violončelo
Program:
G. Enescu - Simfonia concertanta pentru violoncel a orchester in minor minor. 8
G. Mahler - Simfonia nr. 1 v časti Re Major

Miercuri, 18,09, 17:00

Spoločný dokumentárny film
K dispozícii je kino
Symfonický orchester Lucerna
Ateneul Roman
Dirijor: James Gaffigan
Solist: Fazil Say - pian
Program:
G. Enescu - Poemul simfonic "Isis" (orchestrálny orchester Pascala Bentoiu - dupa schitele compozitorului)
Účasť kamery z kamery "Preludiu" al Centrului National de Arta "Tinerimea Romana"
Dirijor: Voicu Enachescu
W.A. Mozart - Koncert č. 21 pentru pian si orchester v Do Major K.467
J. Haydn - Simfonia nr. 104 v kategórii Re Major H.1 / 104 „Londra“

Miercuri, 18.09, 19:30

Mari orchester ale lumii
Die Munchener Philharmoniker
Sala Mare a Palatului
Dirijor: Semyon Bychkov
Solista: Katia si Marielle Labeque - klavír
Program:
M. Ravel - Suita pentru pian "Le Tombeau de Couperin" (1918)
F. Poulenc - Concertul pentru doua piane v prípade vedľajších FP 61
C. Franck - Simfonia v re moll

Joi, 19.09, 17:00

Seria Wagner
Rundfunk - Sinfonieorchester Berlín
Sala Mare a Palatului
Dirijor: Marek Janowski
Program:
R. Wagner - Siegfried WWV 86C
distributie:
Siegfried - Stefan Vinke
Mime - Arnold Bezuyen
Wotan (Wanderer) - Egils Silins
Alberich - Stefan Ignat
Fafner - Sorin Coliban
Brünnhilde - Catherine Fosterová
Erda - Daniela Denschlag
Waldvogels - Ileana Tonca
Spectacol subtitrat in limba romana
Soliloquy - O ríši divov

Joi, 19.09, 19:00

Spectacole de opera si balet
K dispozícii je kino
Tanečná spoločnosť Vortice
Opera Nationala Bucuresti
„Soliloquy - O ríši divov“
Regia si coregrafia: Claudia Martins a Rafael Carrico
Scénografia, videografia a sonoplastia: Rafael Carrico
Kostým: Claudia Martins
Regia tehnica: Nuno Martins
Dizajnér zvukových vizuálnych prvkov: Luis Paz
Muzica: Phillip Glass, Maurice Fulton, Kronos Quartet, Daft Punk,
Nino Rota, Eric Satie, Oswaldo Ferres, Camille Saint-Saens, Arvo Part,
Billie Holiday, Claude Debussy, Charlie Chaplin
Solisti: Claudia Martins, Rafael Carriço, Maria Diogo, Rafaela Reis,
Joana Puntel, Fabio Simões, Renata Vieira, Anna Kurlikova, Rita Pereira,
Luz Bacellar, Angela Bacellar

Joi, 19.09

Koncertu v tara
Oradea
Filarmonica De Stat Oradea
Dirijor: Romeo Rimbu
Solist: Antal Zalai - viola (laureat al Concursului International "G. Enescu" 2011)
Program:
J. Brahms - Uvertura Academica in do minor op. 80
J. Brahms - Concertul pentru vioara si orchester v Re Major op. 77
G. Enescu - Simfonia nr. 1 v Mi bemol Major op. 13
Jordi Savall

Vineri, 20.09, 17:00

Spoločný dokumentárny film
K dispozícii je kino
Hesperion Xxi - La Capella Reial De Catalunya
Ateneul Roman
Dirijor: Jordi Savall
Program:
La Dinastia Borgia
Pojem umelecký koncept: Jordi Savall & Montserrat Figueras
Dramaturgia si surse istorice: Josep Piera a Manuel Forcano
Spolupracovníci: Josep Piera, Joan F. Mira, Vicent Ros
Solisti
Adriana Fernandez, Pascal Bertin, Jose Hernandez-Pastor, Lluis Vilamajo, Francesc Garrigosa, Furio Zanasi, Daniele Carnovich, Josep Piera (Valenciano / Catalan), Francisco Rojas (Castellano), Daniele Carnovich (Italiano)

Vineri, 20.09, 19:00

Alte evenimente
Ploiesti - Sala Filarmonicii ”Paul Constantinescu”
Maxim Quartet - Turneu National Classic Remix
Horia Maxim - Pian
Mihaela Anica - Flaut
Fernando Mihalache - Acordeon
Sandel Smarandescu - Contrabas
Program:
Transcriptii si aranjamente dupa lucrari de F. Schubert, P. I. Ceaikovski, A. Glazunov, I. Stravinski, F. Liszt, Dan Dediu

Vineri, 20.09, 19:30

Mari orchester ale lumii
Rádio Orchestra Nationala
Sala Mare a Palatului

Orchestra De Camera Radio
Corul Academic Radio
Rádio Corul De Copii
Dirijor: James Judd
Dirijorul Corului: Dan Mihai Goia
Dirijorul Corului De Copii: Voicu Popescu
Program:
B. Britten - Vojnové Requiem op. 66
Solisti:
Michaela Kaune - Soprana
Kim Begley - tenor
Adrian Erod - Bariton

Vineri, 20.09, 22:30

Concertele de la miezul noptii
K dispozícii je kino
Svätý Martin na poli
Ateneul Roman
Dirijor: Pane. Neville Marriner
Solist: Antonio Meneses - Violoncel
Program:
Sir E. Elgar - Predstavujeme vám Allegro pre orchester de coarde op. 47
Sir E. Elgar - Koncert pre violoncellový orchester in mi minor op. 85
Sir E. Elgar - Enigma Variation op. 36

Vineri, 20,09

Koncertu v tara
Bacau - Sala "Ateneu"
Filarmonica "M. Jora" Bacau
Dirijor: Ovidiu Balan
Solist: Leonel Morales - Pian
Program:
S. Rachmaninov - Koncert č. 3 pentru pian si orchester in minor minor op. 30
I. Stravinski - Ritualul primaverii
Laurent Albrecht Breuninger

Sambata, 21,09, 11:00

Muzica Sec. XXI - Workshop // Enescu si contemporanii sai
Laurent Albrecht Breuninger a Thomas Duis
Sala Mica a Palatului
odôvodnenie:
Laurent Albrecht Breuninger - viola
Thomas Duis - pian
Program:
Cl. Debussy - Sonata pentru vioara si pian v sol moll L 140
L. Vierne - Sonáta pentru vioara si pian v sol minor op. 23
G. Enescu - Sonata nr. 3 pentru pian si vioara in la minor „v populárnom románe romanesca“ op. 25
M. Ravel - Rapsodia pentru vioara si pian op. 76 „Tzigane“

Sambata, 21,09, 17:00

Spoločný dokumentárny film
K dispozícii je kino
Odôvodnenie Jean-Claude Pennetier - pian
Ateneul Roman
Program:
G. Faure - Nocturna nr. 12 mil mi op. 107
G. Faure - Barcarola nr. 11 sol sol op. 105
F. Busoni - Sonatina nr. 2 BV 259
G. Enescu - Sonata nr. 1 pentru pian in fa diez minor op. 24,1
Cl. Debussy - La cathedrale engloutie
O. Messiaen - Preludiul nr. 6: Cloches d'angoisse et larme d'adieu (1929)
Cl. Debussy - 12 študii pentru pian (Caietul 2)
(7. Pour les degrés chromatiques; 8. Pour les agreement; 9. Pour les notes repetees; 10. Pour les arpeges Composes; 11. Pour les sonorités oponées; 12. Pour les accs)

Sambata, 21.09, 19:00

Alte evenimente
Craiova - Sala Filarmonicii "Oltenia"
Maxim Quartet - Turneu National Classic Remix
Horia Maxim - Pian
Mihaela Anica - Flaut
Fernando Mihalache - Acordeon
Sandel Smarandescu - Contrabas
Program:
Transcriptii si aranjamente dupa lucrari de F. Schubert, P.I. Ceaikovski, A. Glazunov, I. Stravinski, F. Liszt, Dan Dediu

Sambata, 21.09, 19:30

Mari orchester ale lumii
K dispozícii je kino
Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam
Sala Mare a Palatului
Dirijor: MARISS JANSONS
Solist: EMANUEL AX - pian
Program:
L. van Beethoven - Koncert č. 3 pentru pian si orchester in do minor op. 37
R. Strauss - O viata de erou op. 40

Sambata, 21,09, 22:30

Concertele de la miezul noptii
K dispozícii je kino
Svätý Martin na poli
Ateneul Roman
Dirijor: Sir Neville Marriner
Solista: Boris Brovtsyn - Vioara
Program:
F. Mendelssohn-Bartholdy - Uvertura "Ruy Blas"
F. Mendelssohn-Bartholdy - Koncertný orchester orchestra in mi minor op. 64
F. Mendelssohn-Bartholdy - Visul unei nopti de vara (integrál)
sólisti:
Irina Iordachescu - soprana
Maria Jinga - mezzosopran
Cu participarea Corului Filarmonicii "G. Enescu"
Dirijorul corului: Ion Iosif Prunner

Sambata, 21,09

Koncertu v tara
Sibiu
Hesperion Xxi
La Capella Reial De Catalunya
Dirijor: Jordi Savall
Program:
La Dinastia Borgia
Pojem umelecký koncept: Jordi Savall & Montserrat Figueras
Dramaturgia si surse istorice: Josep Piera a Manuel Forcano
Spolupracovníci: Josep Piera, Joan F. Mira, Vicent Ros
Solisti
Adriana Fernandez, Pascal Bertin, José Hernandez-Pastor, Lluís Vilamajo, Francesc Garrigosa, Furio Zanasi, Daniele Carnovich, Josep Piera (Valenciano / Catalan), Francisco Rojas (Castellano), Daniele Carnovich (Italiano)

Duminica, 22,09, 11:00

Mari orchester ale lumii
K dispozícii je kino
Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam
Sala Mare a Palatului
Dirijor: Mariss Jansons
Solistka: Lisa Batiashvili - Vioara
Program:
G. Enescu - Rapsodia romana nr. 1 v La Major op. 11
S. Prokofiev - Koncert č. 1 orchester orchestra violy v Re Major op. 19
S. Prokofiev - Suita "Romeo & Julieta": Montecchi si Capuleti; Julieta, fata; masti; Romeo la mormantul Julietei (vybrané projekty Mariss Jansons)
I. Stravinsky - Suita “Pasarea de foc”: Predstavujeme - Pasarea de foc si dansul ei (variatiuni pe tema Pasarii de Foc); Dansul Printesei; Dansul infernal al Regelui Kashchei; Cantec de leagan; Finálny, konečný

Duminica, 22,09, 17:00

Seria Wagner
Rundfunk - Sinfonieorchester Berlín
Sala Mare a Palatului
Dirijor: Marek Janowski
Corul Filarmonicii "GEORGE Enescu"
Dirijorul Corului: Ion Iosif Prunner
Program:
R. Wagner - Amurgul zeilor WWV 86D
distributie:
Siegfried - Stefan Vinke
Gunther - Valentin Vasiliu
Alberich - Stefan Ignat
Hagen - Eric Halfvarson
Brünnhilde - Petra Lang
Gutrune - Alexandra Reinprecht
Waltraute - Elisabeth Kulmanová
Prima Ursitoare - Daniela Denschlag
Doua Ursitoare - Elisabeth Kulman
A Treia Ursitoare - Aneliya Vidinova
Woglinde - Ileana Tonca
Wellgunde - Alina Bottez
Flosshilde - Sorana Negrea

Luni, 23,09, 17:00

Spoločný dokumentárny film
Odôvodnenie Evgeny Kissin - pian
Ateneul Roman
Program:
Fr. Schubert - Sonata nr. 17 v Re Major D 850 op. 53
Spol. Scriabin - Sonata nr. 2 v sol diez minor op. 19
Spol. Scriabin - Studii op. 8, č. 2 in fa diez minor, nr. 4 v Si Major, nr. 5 v Mi Major, nr. 8 v La bemol Major, nr. 9 v sol diez minor, nr. 11 v Si bemol minor, nr. 12 v re diez minor

Luni, 23.09, 19:30

Mari orchester ale lumii
Kráľovská filharmónia v Štokholme
Sala Mare a Palatului
Dirijor: Sakari Oramo
Solist: Stephen Hough - pian
Program:
A. Hillborg - Vynikajúca mŕtvola
J. Brahms - Concertul nr. 1 pentru pian si orchester in minor minor op. 15
C. Nielsen - Simfonia nr. 2 op. 16 (FS 29) „Štyri temperamenty“

Luni, 23,09

Koncertu v tara
Brasov
"Virtuozii" din Bucuresti
Dirijor si solist: Maxim Vengerov
Program:
W.A. Mozart - Koncert č. 3 pentru vioara si orchester v Sol Major K 216
W.A. Mozart - Koncert č. 5 pentru vioara si orchester v La Major K 219 "Turkish"
W.A. Mozart - Simfonia nr. 40 v sol moll K 550

Marti, 24,09, 17:00

Spoločný dokumentárny film
"Virtuozii" din Bucuresti
Ateneul Roman
Dirijor si solist: Maxim Vengerov
Program:
J. S. Bach - Concertul pentru doua viori si orchester re moll BWV 1043
Solisti
Maxim Vengerov - Vioara
Vlad Stanculeasa - Vioara
W.A. Mozart - Koncert č. 3 pentru vioara si orchester v Sol Major K 216
W.A. Mozart - Koncert č. 5 pentru vioara si orchester v La Major K 219 „Turkish“
W.A. Mozart - Simfonia nr. 41 in Do Major K 551 „Jupiter“
Marti, 24.09, 19:30
Mari orchester ale lumii
Kráľovská filharmónia v Štokholme
Sala Mare a Palatului
Dirijor: Sakari Oramo
Solist: Julian Rachlin - viola
Program:
G. Enescu - Suita nr. 2 pentru orchester v Do Major op. 20
I. Stravinski - Concertul pentru vioara si orchester v Re Major
J. Sibelius - Simfonia nr. 1 mil mi op. 39

Miercuri, 25,09, 17:00

Spoločný dokumentárny film
Camerata Salzburg
Ateneul Roman
Dirijor: Louis Langree
Solist: Hilary Hahn - viola
Program:
G. Enescu - Intermezzi op. 12
W.A. Mozart - Koncert č. 3 pentru vioara si orchester v Sol Major K 216
Vaughan Williams - The Lark Ascend (1920)
W.A. Mozart - Simfonia nr. 41 in Do Major K 551 "Jupiter"

Miercuri, 25,09, 19:30

Mari orchester ale lumii
K dispozícii je kino
Ruský národný orchester
Sala Mare a Palatului
Dirijor: Mihail Pletnev
Solist: Vadim Repin - viola
Program:
S. Prokofiev - Koncert č. 2 pentru vioara si orchester in sol minor op. 63
P.I. Ceiakovski - Vals-Scherzo in Do Major op. 34
A. Glazunov - Anotimpurile op. 67

Joi, 26,09, 17:00

Spoločný fotoaparát
Trio Evgeny Kissin, Silvia Marcovici a Alexander Kniazev
Ateneul Roman
Program:
Fr. Schubert - 4 Impromptus: op. 142 nr. 1 in fa minor, op. 142 nr. 3 v Si bemol Major, op. 90 nr. 3 v Sol bemol Major, op. 90 nr. 4 v La bemol Major
Fr. Schubert - Trio nr. 1 v Si bemole Major op. 99

Joi, 26.09, 19:00

Spectacole de opera si balet
Corul Si Orchestra Operei Nationale Bucuresti
Opera Nationala Bucuresti
"Oedipe" de George Enescu
Libretul: Edmond Fleg
Dirijor: Adrian Morar
Regizor: Anda Tabacaru-Hogea
Scénograf: Viorica Petrovici
Coregraf: Razvan Mazilu
Maestru De Cor: Stelian Olariu
distributie:
Oedipe - Stefan Ignat
Tiresias - Horia Sandu
Creon - Vicentiu Taranu
Pastorul - Liviu Indricau
Marele Preot - Marius Bolos
Phorbas - Sorin Draniceanu
Strajerul - Mihnea Lamatic
Teseu - Serban Vasile
Laios - Hector Lopez
Iocasta - Oana Andra
Sfinxul - Andrada Ioana Rosu
Antigona - Simona Neagu
Meropa - Antonela Barnat

Joi, 26.09, 19:00

Alte evenimente
Pitesti - Casa de Cultura a Sindicatelor
Maxim Quartet - Turneu National Classic Remix
Horia Maxim - Pian
Mihaela Anica - Flaut
Fernando Mihalache - Acordeon
Sandel Smarandescu - Contrabas
Program:
Transcriptii si aranjamente dupa lucrari de F. Schubert, P.I. Ceaikovski, A. Glazunov, I. Stravinski, F. Liszt, Dan Dediu

Joi, 26.09, 19:30

Mari orchester ale lumii
K dispozícii je kino
Ruský národný orchester
Sala Mare a Palatului
Corul Filarmonicii "George Enescu"
Dirijor: Horia Andreescu
Dirijorul Corului: Iosif Ion Prunner
Program:
Fr. Liszt - Koncert č. 1 orchester orchestra v Mi bemol Major S.124
Solist: BORIS BEREZOVSKÝ - pian
G. Mahler - Simfonia nr. 2 „Resurrection Symphony“
Solisti: Anita Hartig - soprana
Bernarda Fink - mezzosopran

Joi, 26,09

Koncertu v tara
Arad
Filarmonica De Stat Arad
Dirijor: Borjan Canev
Solist: Antal Zalai - viola (laureat al Concursului International "G. Enescu" 2011)
Program:
G. Enescu - B. Bartok

Vineri, 27.09, 17:00

Spoločný dokumentárny film
Violoncellissimo
Ateneul Roman
Condus de Marin Cazacu
Solista: Simina Ivan - soprana
Program:
T. Albinoni - Adagio
S. Mercadante - Parola prima din Oratoriul "Ultimele sapte cuvinte" pre sójový orchester a violoncello
H. Villa-Lobos - Bachianas Brasileiras nr. 1 pentru violoncele
H. Lobos - Bachianas Brasileiras nr. 5 pentru soprana si violoncele
J. Schrammel - Mars
A. Dvořák - Doloroso
C-cín Dimitrescu - Dans taranesc
J. Offenbach - Barcarola
J. Offenbach - Can Can
A. Piazzolla - zabudnutie
A.Viloldo - Tango „El Choclo“
A. Piazzolla - Libertango
Mozart / Mifune - Alla Turca Jazz
Andrew Litton

Vineri, 27.09, 19:30

Mari orchester ale lumii
K dispozícii je kino
Kráľovská filharmónia
Sala Mare a Palatului
Dirijor: Andrew Litton
Solist: Alexandra Dariescu - pianová
Program:
J. Brahms - Uvertura Academica in do minor op. 80
E. Grieg - Koncertný orchester orchestra la la op. 16
P.I. Ceaikovski - Simfonia nr. 6 in si minor op. 74 „Patetica“

Vineri, 27.09, 22:30

Concertele de la miezul noptii
Accademia Bizantina
Ateneul Roman
Dirijor si clavecin: Ottavio Dantone
Solista: Viktoria Mullova - viola
Program:
J. S. Bach - Koncert pre violu a orchester la moll BWV 1041
J. S. Bach - Concertul pentru vioara, clavecin si orchestra (prepis BWV 1060)
J. S. Bach - Concertul pentru vioara si orchester v Re Major (prepis BWV 1053)
J. S. Bach - Concertul pentru vioara si orchester v Mi Major BWV 1042

Vineri, 27.09

Koncertu v tara
Brasov
Schubertovský súbor
Program:
Frank Bridge - Fantezie pentru cvartet cu pian in fa diez minor, H. 94
G. Faure - Cvartetul cu pian nr. 1 in do minor op. 15
G. Enescu - Cvartetul cu pian nr. 1 v Re Major op. 16 (1909)
Schubertovský súbor

Sambata, 28,09, 11:00

Muzica Sec. XXI - Workshop // Enescu si contemporanii sai
Schubertovský súbor
Ateneul Roman
Program:
Frank Bridge - Fantezie pentru cvartet cu pian in fa diez minor H. 94
G. Faure - Cvartetul cu pian nr. 1 in do minor op. 15
G. Enescu - Cvartetul cu pian nr. 1 v Re Major op. 16 (1909)
Intrarea libera

Sambata, 28,09, 17:00

Spoločný dokumentárny film
Murray Perahia
Ateneul Roman
Odôvodnenie Murray Perahia - Pian
Program:
J. S. Bach - Suita franceza nr. 4 v Mi bemol Major BWV 815
L. van Beethoven - Sonata nr. 23 in fa minor op. 57 „Appassionata“
R. Schumann - Faschingsschwank aus Wien op. 26
Fr. Chopin - Impromptu nr. 2 v Fa diez Major op. 36
Fr. Chopin - Scherzo nr. 2 v Si bemole Major op. 31
Dmitrij Sitkovetsky

Sambata, 28.09, 19:30

Mari orchester ale lumii
Kráľovská filharmónia
Sala Mare a Palatului
Corul Academic Radio
Rádio Corul De Copii
Dirijor: Cristian Mandeal
Dirijorul Corului: Dan Mihai Goia
Dirijorul Corului De Copii: Voicu Popescu
Program:
G. Enescu - orchester Capriccio pentru vioara si
Solista: Dmitrij Sitkovetskij - viola
G. Mahler - Simfonia nr. 3
Solist: Jennifer Johnston - mezzosopran

Acceseaza site-ul oficial pentru alte detalii: Festivalul International George Enescu 2013

Taguri Festivaluri